Селекція деревини для паркетної дошки визначає набір зовнішніх ознак і експлуатаційних характеристик, притаманних кожному сорту. Правильна сортування деревини з урахуванням вимог і рекомендацій міжнародних стандартів дозволяє раціонально витрачати лісової ресурс, а також дуже точно підбирати необхідне покриття для підлоги.

Селекція паркетної дошки за зовнішніми параметрами

Робуст

Сортування паркетної дошки, яка не має відбору по тону і розпилу, що дозволяє поєднувати дошки різних розпилів в будь-якому співвідношенні. Так само допускається наявність будь-яких дефектів, відсоток яких визначається вже самим виробником.

Селекция паркетной доски - робуст

Селект

Паркет змішаного розпилу без пошкоджень і дефектів (допускаються лише ледь помітні, ниткоподібні мікротріщини). Плашки підібрані за текстурою і кольором з невеликими тональними перепадами.

Селекция паркетной доски - селект

Натур

Паркет з деревини тангенціального або радіального розпилу передає велике розмаїття деревних візерунків з мінімальними перепадами по тону. Селекція без механічних вад, але допускаються незначні дефекти: заболонь до 15%; сучки в колір до 2 мм, темні - до 15 мм; не більше 2-х на плашку 50 см в довжину.

Селекция паркетной доски - натур

Рустик

Селекція паркету, наближена до сорту Б. Строката деревина без сортування за кольором або типом розпилу, допускаються помірні вади - тріщинки, червоточина, заболонь (темна - до 10%), живі сучки до 6 см (мертві - до 1 см), а також значні тональні перепади.

Селекция паркетной доски - рустик

Кантрі

Досить рідкісна селекція деревини без відбору по будь-яким ознаками, допускаються будь-які дефекти і вади в межах допустимих норм.

Селекция паркетной доски - кантри

Безсумнівно, чим вище сорт, тим якісніше паркет. Але при цьому самобутність і неповторну текстуру породи набагато яскравіше передають селекції рустик і кантрі.