Зміст:

На відміну від паркету ламінат не вимагає особливих навичок з укладання. Оскільки більшість ламінату оснащується системою Clic, його укладання не представляє складності для непідготовлених людей. Завдяки системі стикування в шпунт і гребінь окремі панелі легко з'єднуються один з одним, не вимагаючи ні особливих знань, ні спеціального інструменту. Незважаючи на це існують деякі моменти, на які слід звертати увагу при укладанні.

Транспортування і зберігання

Ламінат слід обережно транспортувати в оригінальній упаковці. Слід використовувати матеріал з початих упаковок перш, ніж відкривати наступну. Великі запаси слід також зберігати в оригінальній упаковці, щоб уникнути зовнішніх впливів. При тривалому зберіганні панелі слід утримувати в закритій упаковці в опалювальному приміщенні в горизонтальному положенні.

Підготовка до укладання

Не розміщуйте ламінат вертикально, притуляючи його до стіни. Через це він може прогинатися, що негативно позначається на системі Clic. Просто покладіть ламінат горизонтально на підлогу - завдяки цьому панелі не будуть деформуватися.

Перед укладанням зберігайте ламінат в закритій тарі не менше 48 годин при кімнатній температурі (не нижче 18 ºC). Ламінат має зберігатися в горизонтальному положенні в приміщенні, де буде проводитися його укладання. Завдяки цьому він набере температуру приміщення і не деформується під час проведення робіт.

Основні правила укладання ламінату з системою Clic

  1. Укладання слід виконувати при температурі в приміщенні не менше 18 ºC, температурі поверхні підлоги не менше 15 ° C і відносній вологості повітря не менше 50% і не більше 60%. Дані значення повинні дотримуватися і протягом перших трьох днів після укладання. Не провітрюйте приміщення під час укладання.
  2. Для кращого візуального ефекту панелі слід завжди укладати в поздовжньому напрямку щодо основного джерела світла.
  3. Перед укладанням розрахуйте, якої ширини буде останній ряд панелей, - він повинен мати ширину не менше 5 см. Можливо, перший ряд панелей потрібно підрізати по довжині.
  4. Ламінат з системою Clic укладається плаваючим способом. Це означає, що панелі не повинні приклеюватися, прибиватися або іншим чином фіксуватися на підлозі. Оскільки деревина є гігроскопічним матеріалом, то ламінат працює і рухається. Тому важлива плаваюча укладка, завдяки якій між розташованими поруч панелями можуть виникати мінімальні відмінності. Вони свідчать про натуральність виробу з деревини.
  5. Плінтуси після укладання слід закріплювати тільки на стіні, а не на підлозі!

Укладання ламінату з системою Clic: поетапна інструкція

Переконавшись, що основа підходить для укладання, а ламінат пролежав в приміщенні не менше 48 годин, ви можете приступати до проведення робіт:

  1. При укладанні ламінату на стяжку в якості першого шару використовується пароізоляція. Розмотайте рулон пароізояціі паралельно ламінованим панелям і відріжте смуги необхідної довжини. Пароізоляція повинна знаходити вертикально на стіни приблизно на 10 см. Окремі смуги укладаються внахлест на 20 см і герметично склеюються один з одним.
  2. Наступний етап - це укладання ізоляції шумів від кроків. Укладайте полотна ізоляції під кутом 90 градусів відносно ламінату і проклеюють стики між ними клейкою стрічкою.
  3. Після цього укладається перший ряд ламінату з системою Clic. Починайте з кута кімнати і укладайте панелі паралельно напрямку падіння світла. Укладайте панелі поздовжньою стороною до стіни і скріпляйте їх один з одним на торцевій стороні. Необхідно дотримуватися відстань 10-15 мм між стіною і ламінатом. Це ж правило поширюється і на торцеву сторону ламінованих панелей. Як розпірок відмінно підходять дерев'яні клини. Остання панель в ряду практично завжди коротшає. Для цього використовують дискову пилу, ножівку або різак для ламінату. Остання панель не повинна бути коротше 40 см. Для цього, можливо, вам доведеться обрізати першу панель, але і її довжина не повинна становити менше 40 см.
  4. Наступний ряд слід починати з обрізаної панелі, що залишилася від попереднього ряду. Встановіть укладається панель під кутом 12 градусів до вже укладеної панелі і натисніть вниз до чутної фіксації.
  5. Укладання ламінату з системою Clic 1Укладання ламінату з системою Clic 2Укладання ламінату з системою Clic 3Укладання ламінату з системою Clic 4
  6. Останій ряд ламінату в більшості віпадків требует обрізки по шіріні. Обріжте панелі, дотрімуючісь відстані до стіні.
  7. Перед встановлення плінтусів слід обрізаті віступаючу пароізоляцію канцелярськім ножем. Для обрізки плінтусів Найкраще Підходить торцювальна пила.
  8. Перехід между різнімі покриття для підлоги в кімнатах Найкраще Оформити декоративним порожком. Залежних від конструкції декоративні поріжкі могут пріклеюватіся, прікручуваті або вводітіся в зачеплення.

Укладання ламінату з системою Clic в особливих місцях

1. Труби опалення та перегородки

У місцях, де з підлоги виступають труби опалення або перегородки, спочатку необхідно обрізати панель по довжині, потім укласти її поруч з «проблемним» місцем і зробити необхідні заміри рулеткою, відзначаючи їх олівцем. Після цього висвердліть намічені отвори, не забуваючи про відступ до стіни 10 мм. Тепер обріжте панель під кутом (45 градусів) до отворів. Завдяки цьому збільшується площа склеювання. Нанесіть на обрізаний шматок клей D3, заведіть його за труби опалення і щільно притисніть до панелі.

Укладання ламінату біля труб та перегородок інструкція

2. Дверні коробки

Дерев'яні дверні коробки необхідно вкорочувати. Прикладіть панель до дверної коробки декоративної стороною вниз. Потім обріжте дверну коробку уздовж панелі підходящою пилкою. Після цього просуньте ламінат під дверну коробку декоративної стороною вгору. У випадку з металевими дверними коробками обрізці підлягає панель ламінату.

Укладання ламінату біля дверей інструкція

3. Розширювальний профіль у великих приміщеннях

У приміщеннях, поздовжній розмір яких складає більше 12 м довжини панелі та / або поперечний розмір - більше 8 м ширини панелей, додатково повинен встановлюватися розширювальний профіль. Це також стосується дверних прорізів, проходів приміщень, виступів стін і приміщень з великою кількістю кутів. Ми рекомендуємо видаляти в області розширювальних профілів гребінь панелей, щоб гарантувати достатній простір для руху.

Розширювальний профіль укладання ламінату